Vinné sklepy Skalák – recenze místa na svatbu

Svatba na Jižní Moravě je velmi často snem spousty nevěst. Kousek od Kyjova je vinařství Skalák, kde svou svatbu uspořádáte v jednom komplexu za pomoci šikovné koordinátorky Lucky Polínkové, která s vámi od začátku bude celý svatební den řešit a připravovat.

V objektu Vinných sklepů Skalák se dělají i 2 svatby najednou. Jedna menší do 50 osob v patře a jedna větší do 105 osob ve spodní části.

Kdy si zarezervovat svatební místo

Pokud chcete letní svatbu o víkendu, určitě se ozvěte minimálně rok předem. Později na vás zbydou termíny přes týden nebo pozdní podzimní, či zimní data. Nicméně z naší zkušenosti můžeme podzim doporučit, jako boží roční období na pořádání svatby. Ad jedna není tak teplo a ad dvě, všechno je překrásně barevné (i když prší).

Parkování a příjezd

Parkování je bez problémů na parkovišti přímo u budovy. Místa je dostatek. Parkoviště se dá využít také jiank. Třeba pro párty :-)

vinne sklepy skalak svatba kv 25

Kde se dělá svatební obřad

Máte hned několik variant – buď na terase v horní zahradě (zadní části Skaláku) nebo ve vinici. A když už máte svatbu na Jižní Moravě, tak vinice je rozhodně super volba. Pozor jen na správnou obuv do terénu.

Když jsou 2 svatby najednou, vše je koordinováno tak, aby se svatebčané v žádném případě nepotkali. To pravděpodobně nechce žádná nevěsta – aby se takhle sešly 2 bílé princezny v jednom nádvoří. Takže i svatební obřady se dělají s dostatečným časovým odstupem. Někdo chce obřad dřív, někdo později, vše se dá nakombinovat.

Svatební hostina a odpolední program

Při větší svatbě budete usazeni ve spodním sálu-je to dlouhá nudle, sklípek. V létě oceníte příjemný chládek. K obědu určitě doporučujeme ozvučit prostor, abyste ze slavnostního obědu neměli jídlo ve školní jídelně, a ještě s ozvěnou díky akustice sklepních prostor.

vinne sklepy skalak svatba kv 12

V horní části, pro menší svatby je pak klimatizace, takže s horkem si nemusíte lámat hlavu. Navíc z této části je vstup na zahrádku, kde hosté po obědě pobývají.

V odpoledním programu dopřejte hostům určitě degustaci vína.

Děti na svatbě ve Skaláku

Pro nejmenší svatebčany se připravuje dětský koutek venku, kde je trampolína a další atrakce pro děti, pokud je potřeba, můžete si domluvit i zařízení „hlídací tety“.

Svatební párty 

S kapelou či DJ to můžete roztančit do skorých ranních hodin, s hlukem po 22:00 hodině tady problém nebývá. Méně zkušený DJ se může zpočátku zaleknut dolních prostor pro větší svatby, který připomíná spíše nádvoří hradu a je potřeba promyslet, jak se bude ozvučovat a kam se šíří zvuk, kde se odráží a co ho pohlcuje. Po pár sekundách racionální úvahy je vše jasné!

Ubytování hostí a apartmá pro novomanžele

Ubytovat po náročném dnu a párty noci je zde možno 70 osob přímo v budově a dalších 12 se ubytuje nedaleko ve vesnici. Ve Skaláku mají připravené 2 novomanželské apartmány.

Kolik stojí svatba ve Vinných sklepech Skalák?

Tolik, kolik si sami určíte. Kolik sníte a vypijete. A nejlepší na tom celém je, že pronájem svatebního místa je tak symbolický, až se budete divit. Vejdete se totiž do řádu tisícikorun.

A to je podle nás docela velké pozitivum tohoto místa.

Na Skaláku nejčastěji hrává náš DJ Jirka Vinkle, kterého vidíte i na fotkách v článku.

Ať je vaše svatba na Jižní Moravě krásná a nezapomenutelná.

Zjistit termín a dostupnost našich služeb pro Vinné sklepy Skalák

Obsah článku

Některé naše služby

DJ

lukáš ston svatební fotograf

Foto | Video

firemní akce ostrava žije vínem 2020

Firemní akce

Tento článek jsme psali v minulosti. Může se stát, že již daný prostor nefunguje stejně, jako v době recenze.
Děkujeme za pochopení.