Svatební fotograf

Kreativní osobnosti, krásné fotky, vždy včas

Svatební fotograf – nejčastější otázky a odpovědi

Co když můj svatební fotograf onemocní?

Tak jako u všech ostatních služeb máme náhradu a proto garantujeme náhradu. Jsme tým a máme toto ošetřeno. Garanci máme také ve smlouvě. Klepeme na dřevo, náhradu fotografa jsme zatím neřešili.

Jak dlouho bude fotograf na svatbě?

Máme 2 varianty focení a to buď obřad s focením skupinek a nebo jednoduše celodenní focení. Většinou je svatební fotograf na svatbě od rána do 19 až 21 hodiny. Nemáme nějaký přesný limit, nicméně pokud již není tzv. co fotit (nebo už by se fotit raději nemělo :-) ), fotograf se s vámi rozloučí.

Budeme se před svatbou s fotografem / fotografkou scházet?

Určitě ano a to buď osobně nebo prostřednictvím videa. Je důležité, abyste se poznali, řekli si detaily, představu a domluvili se například na průběhu jednotlivých částí svatebního dne. Schůzky většinou trvají kolem 60-ti minut. Pokud u nás máte rezervovány také jiné služby, na základní otázky se vás již váš svatební fotograf ptát nebude. Toto se dozví již od svých kolegů. Informace v rámci akce sdílíme a to proto, aby byl průběh svatby svižný a bez zbytečných doplňujících otázek. Přeci jen těch za svatební den dostanete od ostatních hromady.

Budeme mít uzavřenou smlouvu?

Ano, smlouvu uzavíráme na všechny naše služby, tj. jak DJ, hudebníky, tak svatebního fotografa i kameramana. Pokud u nás objednáte služeb více, budeme mít jednu smlouvu na vše. To je podstata naší služby. A dokonce levněji. All in One a jednoduše.

Jaké úpravy na fotkách děláte?

Fotky pouze upravujeme, neděláme retuše = upravujeme barevnost, světlost, efektujeme když je potřeba, ale neschováváme nedokonalosti. To by fotky spíše pokazilo. Cílíme spíše na přirozenost.

Budu si vybírat svatební fotky k úpravě a kolik jich vlastně dostanu?

Standardně to děláme tak, že fotky k výběru nedáváme. Pokud si fotky k úpravě budete chtít vybírat, řekněte nám to dopředu, jsme na to připraveni v naší Klientské zóně.

U celodenního focení dostanete minimálně 300 upravených fotek. Někdy je jich 310, někdy 350 – záleží na tom, jaká svatba je a kolik příběhů a situací se stalo.

U focení obřadu je fotek minimálně 50. Zde záleží, kolik vás bude a kolik skupinových fotek zvládneme.

Kdy dostanu fotky ze svatby?

Maximálně do 30 dnů od svatby v případě, že fotky k úpravě vybíráme my (většinou to bývá dříve). Pokud si budete chtít fotky vybrat, dostanete je do 3 týdnů od výběru.

Jak hotové fotografie dostanu?

Po dokončení úprav vám pošleme odkaz ke stažení. Ten také najdete v Klientské zóně. Fotky budou takto přímo ke stažení po dobu 1 roku, poté je dáme do digitálního archívu pro případ, že byste je do budoucna potřebovali.

V jakém rozlišení svatební fotky budou?

Fotky dostanete v rozlišení 300 DPI což je kvalita připravená k tisku. Poměrně srozumitelně je tisk fotografií popsán například ZDE. S tiskem vám samozřejmě pomůžeme, na objednávku jej zajistíme.

Komu svatební fotky patří, kdo má licenci?

Podle zákona č. 121/2000 Sb. (Autorský zákon) je autor (svatební fotograf) držitelem autorských práv. Objednáním a zaplacením služeb nabýváte vlastnická práva k fotografiím = máte licenci k jejich používání. Autorská práva jsou dle zákona nepřevoditelná na jinou osobu (§ 26, odstavec 1 zákona č. 121/2000 Sb.

Pokud není výslovně ujednáno jinak, není možné svatební fotografie dále přeprodávat, používat pro výdělečné účely třetích stran (např. svatební salóny, propagace výrobků) nebo upravovat. Jednoduše řečeno, pokud si z barevné fotky uděláte např. černobílou a dáte ji na Facebook, hlavu vám nikdo neukousne. Na běžné využívání máte plnou licenci, můžete tedy sdílet, tisknout atd.

Můžete mi mé svatební fotky také vytisknout?

Ano. Jedná se však o příplatkovou službu. Cena záleží na počtu fotek, jejich velikosti, na to zda je chcete jen tak nebo do alba či rámečku. Možností je spousta.

Jak je to s placením?

Stejně jako u ostatních služeb. Po potvrzení elektronické smlouvy vám přijde rezervační faktura, zbylá částka se hradí opět oproti faktuře po svatbě. Pokud máte více služeb, dostanete jen jednu rezervační a jednu konečnou fakturu.

Jaká je cena svatebního fotografa?

Naše cena u celodenního focení začíná na 16 000 Kč.

Co je Klientský portál?

V ČR se jedná o jedinečnou službu, díky které máte plně pod kontrolou svou akci. Fotky, videa, aktivity, svatební hry, hudba, časový plán dne, inspirace, smlouva, veškeré údaje včetně kontaktů na svého fotografa – to vše máte kdykoli k dispozici.

Klientský portál najdete zde. Přihlašovací údaje obdržíte po elektronickém podpisu smlouvy.

Tak už neváhejte a pošlete nám nezávaznou poptávku

Dozvíte se, kteří fotografové či fotografky jsou volní, jaké další služby máme a kolik to bude stát. Nebojte se, nekousneme vás.

  • Zavolá vám Lenka nebo Anička, pobavíte se o detailech Vaší svatby.
  • Pošleme vám cenovou nabídku s nejvhodnějšími fotografy/kami.
  • Budete mít svou svatbu bez starostí.