Třebovický mlýn v Ostravě – klidné a oblíbené místo

  • Jak vypadá svatební obřad
  • Jídlo, obsluha, svatební párty
  • Kdy svatba končí

Místo pro velkou i malou svatbu v Ostravě

Snoubenci často hledají svatební místo, které bude mít mraky kritérií. Jedním z nich je kapacita a dalším celkový vizuál, personál atd. Třebovický mlýn většinu požadavků splňuje. Je to svatební místo v Moravskoslezském kraji, konkrétně v Ostravě s kapacitou až 100 lidí a ubytováním až pro 60 osob.

Hrajeme tu několikrát ročně, takže máme ucelené informace z různých druhů svateb. Směle čtěte.

Svatební obřad v Třebovickém mlýně

Pro obřady je určeno obřadní místo v zahradě hned u svatební stodoly. Jelikož se na mlýně konají často i dvě svatby najednou, má obřad určitá pravidla.

Na samotný obřad a gratulace máte vyčleněnou půlhodinu. Po vás následuje další obřad. Pokud máte větší svatbu, zpravidla jste až druzí v pořadí a tím pádem vám zbyde více času na celý ceremoniál. K obřadu si neberte DJ. Reprodukovanou hudbu vám zajistí přímo personál mlýna. Můžete si u nich vybrat písně, které mají zaznít k příchodům, polibkům či gratulacím.

Stejně tak poskytnou oddávajícímu mikrofon. Pokud byste chtěli k obřadu živou hudbu, klidně si jí zařiďte. Toto problém není.

Přes týden mimo pondělí a středu oddává matrika z Ostravy- Poruby. Pokud by náhodou neměli zrovna ve váš vysněný termín volno, doporučujeme tzv. symbolický svatební obřad.

Po obřadu zpravidla bývá jedna velká společná svatební fotka a hurá na jídlo!

Svatební tabule a slavnostní oběd

V Třebovickém mlýně uspořádáte klidně malou svatbu do 30 osob a také velkou o 100 lidech. To je ovšem maximální počet hostů, které usadíte ke slavnostní tabuli ve svatební stodole. Pak už máte jen malinký prostor pro taneční parket. Pokud plánujete větší svatbu, rezervujte si svatební stodolu. Zaplnit jí musíte alespoň 50 lidmi. Pokud budete mít malou svatbu, můžete využít salonku pro max. 30 lidí.

Svatební tabuli vám připraví personál mlýna. Založí stoly a pokud si přinesete vlastní dekorace, tak vám je s přehledem naaranžují. Sami si pak můžete pověsit třeba fotky a další ozdoby. Pokud si pozvete vlastní floristku, která bude ladit celou výzdobu, ať přijede ráno v den svatby a společně s personálem si vše domluví, aby byl doladěný každý detail. Jako bonus vám sem dáváme TIP na megašikovnou floristku z okolí.

Ještě něco k menu- to vám připraví dle domluvy i pro hosty s různými stravovacími omezeními (např. bezlepkové). Nejsou veganskou restaurací, ale klientovi se snaží vyjít vstříc. Svatební sladkosti, tedy dort a candy bar si přivezte (nechte přivézt) vlastní, na mlýně nepečou. Personál je přívětivý a v pohodě, pokud máte svatbu mezinárodní, snaží se mít v týmu vždy někoho, s kým můžete komunikovat i anglicky.

Svatba v Třebovickém mlýně – focení, zábava

Po odpoledním kafíčku či krájení dortu se páry zpravidla fotí. Tady se nabízí prostor pro např. cimbálovku, která potěší zpravidla starší hosty. Do celkového vizuálu svatební stodoly se skvěle hodí. Samozřejmě záleží a preferencích. A když už byla řeč o těch svatebních fotkách, tak pro ně nemusíte jezdit daleko. Skvělý kontrast s nevěstou vykouzlí třeba nedaleké vlakové nádraží, či parčík hned vedle Třebovického mlýna.

dj na svatbu jiří vinkler 2

No a v harmonogramu se posuneme k večeru, kdy začíná pořádná párty. Když zvolíte DJ, určitě nešlápnete vedle, jednak zabere míň místa a vám zbyde větší parket a jednak vám zahraje cokoliv, co si vymyslíte. Když zvolíte kapelu, promyslete, kolik zabere prostoru. Jinak klidně berte kapelu, je to taky velký zážitek.

Hudba končí vždy ve 02:00 ráno a do 03:00 opouští všichni sál. Zdá se vám to málo? Věřte, že není. Uvažte v kolik vstáváte v den svatby, v kolik máte obřad, co všechno v průběhu dne musíte/chcete absolvovat a stihnout a najednou zjistíte, že to do dvou dáte jen tak tak. Považme- ještě nějaký ten drinčík k tomu ;-)

trebovicky mlyn ostrava dj

Třebovický mlýn ubytuje max. 60 hostů. Novomanželé mají vždy automaticky připraveno své apartmá a ostatní hosté často ze svateb odjíždějí domů, jelikož to zpravidla mají blízko. Počet lůžek k dispozici je proměnlivý, vše si domluvte předem s dostatečným předstihem u paní provozní. Ta je vám k dispozici u příprav i v den svatby, kdy krásně navede hosty, aby věděli co mají dělat a kam jít.

Závěrem

Třebovický mlýn doporučujeme všem, kteří hledají pohodové místo stodolového typu v Ostravě a blízkém okolí. Palec nahoru dáváme za fér přístup a komunikaci. Co trochu vadí je to, že se sem tam potkáte s hosty z druhé svatby a většinou je kolem mlýna spoustu cyklistů a návštěvníků obecně. Pevný konec ve 2 může taky někomu vadit.

Zjistit termín a dostupnost služeb v Třebovickém mlýně

Obsah článku

Některé naše služby

DJ

lukáš ston svatební fotograf

Foto | Video

firemní akce ostrava žije vínem 2020

Firemní akce

Tento článek jsme psali v minulosti. Může se stát, že již daný prostor nefunguje stejně, jako v době recenze.
Děkujeme za pochopení.