Starobělská Koliba- svatební místo ve městě a v přírodě současně

Pokud plánujete svatbu ve městě, ale současně by se vám líbila i svatba v přírodě a navíc to nemáte daleko do Ostravy, doporučujeme navštívit Starobělskou Kolibu. Je to velmi vkusně zrekonstruovaná stará budova přímo na okraji Bělského lesa.

Kapacita, ubytování a svatební přípravy

Pokud se rozhodnete uspořádat svou svatební hostinu ve Starobělské Kolibě, budete jednat s velmi milým personálem. Do interiéru se vejde cca 60 osob, při servírované hostině. Pokud budete chtít obsadit celý areál Starobělské Koliby, k usazení hostů můžete využít vnitřní i venkovní prostory. V tu chvíli máte všechny prostory jen pro sebe a vyhnete se tak kolemjdoucím či cyklistům, kteří rádi zajdou do Koliby na pivko.

Na svou svatbu v Ostravě můžete pozvat i více hostů. A koncepce svatby bude vypadat například takto: ke slavnostnímu obědu přijde 50 nejbližších a na večer třeba dalších 30 kamarádů, kteří dorazí na raut a párty.
S přehledem zaparkujete na parkovišti přímo u Koliby nebo hned před její branou.

Ubytování Starobělská Koliba nenabízí, ale díky tomu, že je to svatební místo přímo ve velkém městě, tak s odvozem určitě nebude žádný problém.

Svatební obřad v Bělském lese

starobelska koliba svatba 2 upr

Slavobránu si nechte postavit v zahradě Starobělské Koliby, budete tak mít výhled na les. A pokud se domluvíte na matrice městského obvodu Ostrava- Jih, tak vás třeba (?) oddají i přímo v lese. Díky své poloze má Starobělská Koliba úžasné propojení přírody a města. I pro pořízení svatebních fotek je ideální. Můžete z jedné svatby mít jak fotky v urbanistickém stylu, tak fotky z přírody.

S mokrou variantou svatebního obřadu zde samozřejmě také počítají a pokud bude pršet, váš obřad proběhne pod přístřeškem pergoly.

Máme pro vás tip na netradiční svatební obřad. Naplánujte si svatební den “naopak”, tedy nejprve společný oběd s hosty, potom třeba focení a večer, až bude příjemné šero nebo tma, rozsvítí se světýlka na zahradě Starobělské Koliby přijede oddávající a budete mít pozdní obřad s úžasnou atmosférou. V případě, že nebudete moct sehnat oddávajícího, který by vás přijel na večer oddat, máte vždy variantu symbolického obřadu.

Slavnostní hostina- příprava, jídlo, candy bar

starobelska koliba svatba upr

Dle předchozí domluvy vám založí slavnostní tabuli na přání. Můžete se domluvit, že výzdobu necháte v rukou personálu a spolupracujících dodavatelů Starobělské Koliby nebo si připravit výzdobu sami. V této otázce jsou v Kolibě benevolentní. Nic vám nenutí a rádi pomohou.

Co se týče pokrmů, ty kuchař připravuje pro všechny. Stejně tak se tady dobře nají děti i hosté s různými stravovacími omezeními či alternativami.

starobelska koliba svatba 3 upr

Svatební dort a sladký bar si můžete objednat a přivézt, rádi vám ho uskladní.

Svatební párty ve Starobělské Kolibě

Na večer si pozvěte DJe. My jsme hráli v Kolibě už několikrát a vždy to bylo v pergole. V létě je příjemně a u lesa i chládek, takže můžete tančit do sytosti, na podzim se pergola přikryje průhlednou celtou a přidají se topidla, takže se tehle prostor dá krásně využít na svatbu v jakémkoliv ročním období a vy tak nepřicházíte o spojení s lesem.

Využijte pro svatbu v Kolibě zvýhodněné balíčky na všechny naše svatební služby – DJ, foto, video, fotobudka a jiné

starobelska koliba svatba dj upr

Pokud byste pro svou svatební zábavu chtěli zvolit spíše kapelu, zamyslete se na tím, kolik asi zabere prostoru a zda se vejdete vy, oni, hosté a zda budete mít prostor na taneční parket. Po 22:00 hodině je potřeba trošku hudbu utlumit, jelikož jste přece jenom ve městě. A i když jsou první obytné domy relativně daleko, zvuk se šíří a rozléhá- však to znáte z fyziky. :-)

Děti na svatbě

V případě, že bude vaše svatba plná malých svatebčanů a k tomu vyjde počasí, rozhodně budou mít o zábavu postarané. U Koliby totiž mají krásné hřiště, kde se mohou vyřádit. A pokud by hřiště nestačilo, tak na louce vedle můžou klidně hrát fotbal nebo hrát v lese na schovku (jasně, jen pro odvážné a nebojácné rodiče:-))).

Závěrem

Z vlastní zkušenosti vřele doporučujeme se ve Starobělské Kolibě najíst. Vaří tady naprosto famózně! Současně velmi oceňujeme vkusný interiér a ochotný personál.

Pro menší městskou svatbu, která se dá rázem propojit s přírodou KV-Production doporučuje Starobělskou Kolibu v Ostravě.

 

Využijte naše služby v Kolibě

Obsah článku

Některé naše služby

DJ

lukáš ston svatební fotograf

Foto | Video

firemní akce ostrava žije vínem 2020

Firemní akce