Restaurace U Hasičů – recenze svatebního místa

Jak už samotný název napoví, restaurace U Hasičů v Hýlově vznikla kdysi dávno přestavbou z hasičské zbrojnice. Tu nynější majitelé v roce 1996 zakoupili a v roce 2002 otevřeli její první část. V roce 2004 se restaurace rozšířila o salonek a venkovní terasu. Díky prostředí, ve kterém se nachází, je dokonalým místem pro naplánování vaší svatby. Pojďme si toto místo lépe představit.

Svatební obřad v restauraci U Hasičů

Svatební obřad zde můžete uspořádat na více místech. Jedním z nich je louka za restaurací, kde si své „ano“ řeknete v krásně nazdobeném altánu. Oddá vás přímo starosta Klimkovic.

Dalším vhodným místem pro obřad je kostel. Ty se v Klimkovicích nachází rovnou dva. Jeden z nich je nevysvěcen církví, tudíž je vhodný pro civilní obřady, ve druhém můžete mít obřad církevní.

Posledním a zároveň za nás i nejhezčím místem je „u Lípy“. Jedná se o Hýlovský památník, ze kterého je výhled na celou Ostravu. Obřad tady ale doporučujeme spíše při pěkném počasí. Po domluvě s restaurací vám na místo přivezou a postaví slavobránu.

restaurace u hasicu 3

Svatební tabule a slavnostní oběd

Restaurace U Hasičů je určena ideálně pro 50 osob, při více lidech už by se vám při hostině nemuselo pohodlně sedět. Tabuli vám připraví personál restaurace a pokud si nebudete vědět rady s výzdobou, postarají se vám o ní taky. Kreativní nevěsty si samozřejmě můžou výzdobu přinést svou vlastní. Restaurace má prosklenou terasu a boční místnost, která se dá využít pro raut, fotokoutek nebo třeba dětskou zónu. Mimochodem, pro děti se u restaurace nachází i venkovní hřiště.

Svatební menu bude připraveno na míru, restaurace se nespecializuje pouze na jeden typ kuchyně a připraví prakticky cokoliv. Vyhoví i různým stravovacím omezením a potravinovým intolerancím. U paní cukrářky si můžete objednat svatební dort nebo dobroty do candy baru.

Focení a hudba

Po svatebním obědě se novomanželé zpravidla odchází fotit. Místa, která k tomu můžou skvěle posloužit, jsou třeba nedaleký lesopark nebo okolí lázní Klimkovic. A pokud máte možnost využít k zaznamenání tohoto výjimečného dne dron, tak směle do toho, tady je to povoleno.

Co se týká hudby, tak u obřadu můžete klidně zvolit hudbu živou – duo, trio nebo DJ. Toho lze díky bezdrátovým bednám využít i u obřadu U Lípy, kde nevede elekřina. V kostele záleží na typu obřadu. U civilního vám může zahrát DJ, u církevního krásně zazní třeba varhany.

I u večerní zábavy můžete zvolit obě varianty, my ale trochu více doporučujeme DJ. Počítejte s tím, že kapela zabere víc místa. Čím víc hostů tedy na svatbě budete mít, tím méně prostoru bude na tanečním parketu. DJovi stačí kousek, zahraje vám co si budete přát a postará se o pohodovou atmosféru. Jedinou nevýhodou restaurace U Hasičů je to, že se v její blízkosti nachází rodinné domy, a proto je zde nutnost dodržení nočního klidu ve 22 hodin. Stačí ale, když svou zábavu přesunete do vnitřních prostor.

restaurace u hasicu 2

Něco málo k praktickým informacím

Domluvit si termín vašeho dne „D“ můžete přijet kdykoliv. Doporučujeme ho ale poptat včas, zejména letní víkendové termíny jsou rychle obsazené. Pokud jsou vaši hosté zdaleka, využijte ubytování v penzionu, který k restauraci patří. Ubytovat je možné 30 lidí v celkem 11 pokojích různých typů. A pozor, pejskům vstup povolen!

Nesmíme zapomenout ani na parkování. Přímo u restaurace se nachází parkoviště, na které se vejde cca 12 aut. Pokud by nebylo parkovacích míst dostatek, nevadí. O kousek dál je velká louka, na kterou se aut vejde mnohem víc.

Závěrem

Restauraci U Hasičů doporučujeme všem, kteří chtějí prožít svůj velký den na místě, které dokáže vykouzlit pohodovou a rodinnou atmosféru.

Dostupnost a cena našich služeb

Obsah článku

Některé naše služby

DJ

lukáš ston svatební fotograf

Foto | Video

firemní akce ostrava žije vínem 2020

Firemní akce

Tento článek jsme psali v minulosti. Může se stát, že již daný prostor nefunguje stejně, jako v době recenze.
Děkujeme za pochopení.