Hudba na svatbě – často na posledním místě

Sedíte v kině. Sledujete romantický film, v sále je plno. Zrovna se schyluje k dechberoucímu polibku a vy sledujete s husí kůží na těle… Je úplné ticho a najednou soused po pravici začne kašlat, z levé strany někdo šustí na popkornu, vepředu někomu vibruje mobil … Váš emocionální zážitek je nulový! Chyběla tam hudba, která by zastínila rušivé elementy a dodala atmosféru.

Film bez hudby by byl taky k ničemu

Umíte si představit, že se díváte na film a v něm za celou dobu nezazní jediný soundtrack? Ani jedna melodie, ani tón? Že má sice super děj, ale pouze se mluví nebo mlčí? Myslím, že ne.

Hudba je součástí filmů z mnoha důvodů a jedním z nejvýznamnějších je právě navození atmosféry, vytvoření podvědomé emoce diváků.

O dnu plném emocí ani nemluvě!

Úplně stejné je to u svatby – pro mnohé nejvýznamnějšího dne v životě. Hudba ke všem emocím, jenž v tento den vládnou, neodmyslitelně patří. A i navzdory výše zmíněnému jí mnozí nepřikládají váhu. Najmou si profíky na cattering, na kytky, oběhnou 20 svatebních salonů, aby měli dokonalé šaty a obleky a hodiny vybírají vývazky a ubrousky na stoly. Často se stává, že snoubenci poptávají hudbu na poslední chvíli, nebo „to neřeší“. Slyšíme mnohdy: „na obřad ozvučení není potřeba, k obědu nám něco pustí svatební místo a na večer si pustíme playlist z počítače“. Nepopíráme, i tato varianta se dá realizovat, pokud někdo pojal svatbu jako lowcost akci.

Chápeme to a radíme:

Je logické, že o svatbách moc nevíte, pokud se vdáváte poprvé a snad i naposled. Velmi často v telefonu na klientském centru slýcháme „to nás vůbec nenapadlo“. A chápeme to. Nechte si poradit, nebo se jen zamyslete nad pár otázkami:

  1. Kolik lidí máte na obřad? Je venku nebo vevnitř? Budou oddávajícího slyšet i babičky? Co vám bude hrát při slavnostním příchodu nevěsty? Jak to bude znít? A jak se u toho budete cítit?
  2. Co když restaurace, kde proběhne svatební hostina má pouze chabé ozvučení? A co když vám bude u slavnostního jídla znít z restauračního rádia např. dopravní servis? Co když bude neozvučená restaurace a vy budete jako ve školní jídelně slyšet cinkání příborů a hlasitou vřavu svatebčanů?
  3. Jdete se odpoledne fotit jen sami dva nebo se svědky a ostatní necháváte na místě – v restauraci. Co budou svatební hosté dělat? Není fajn, aby si zazpívali s kapelou nebo poslechli cimbálovku, či nějaké živé vystoupení instrumentalisty? To jim zkrátí dobu čekání na mladý pár a ještě budou mít zážitek. A věřte, lidé zapomenou, co jedli a pili, dokonce kde byli, ale nikdy nezapomenou, jak se cítili. 
  4. Večerní party – ano, první novomanželský tanec můžete zatančit v kruhu nejbližších s hudbou z notebooku, ale zkuste si jen představit, že k tomu tančíte v mlhovém oblaku a blikají vám do toho jemná bílá světýlka… Jste jako v nebi. A i vaše svatební video, které máte navždy, bude rozhodně na jiné úrovni.

Podtrženo, sečteno! Důvodů, proč se zamyslet velmi intenzivně nad volbou hudby a hudebníků na svatbu je až dost. Věřte, že zvolíte-li instrumentalistu na obřad, cimbálovku na odpoledne a DJ na večer, nebo vás celým dnem provede kapela či kvalitní DJ, můžete jen získat.
A když ke všemu DJ i moderuje celý den, máte obrovský bonus, ušetřené nervy a čas (jak váš, tak vašich svědků, kteří se dle zvyku o zábavu starají). Při plánování svatby dejte hudbě alespoň tolik času, jako vybírání šatů, barev a ubrousků na stoly, vývazků a detailů, které si mnozí ani nevšimnou.

Zábava, kterou si na akci zvolíte je zodpovědná za 80% úspěchu.

Zjistit termín a dostupnost našich služeb pro Grunt no. 135

Obsah článku

Některé naše služby

DJ

lukáš ston svatební fotograf

Foto | Video

firemní akce ostrava žije vínem 2020

Firemní akce