EMERGENCY! DJ mi to na poslední chvíli zrušil

Na svatebních portálech, ve svatebních skupinách na sociálních sítích a v mailech to čteme víceméně denně. A pořád je to ten samý scénář: „DJ nebo kapela nám na poslední chvíli zrušili půl roku domluvený termín, prosím pomozte“.
Začínáme dokonce mít podezření že v Česku a na Slovensku se to pro letošní sezonu stal závod v odmítání.

PROČ?

Důvod, proč se to děje, je z 90% totožný. Prostě se na daný termín našel někdo, kdo zaplatí za službu více peněz. A tak se DJ či kapela „profesionálně“ zbaví levnějšího kšeftu, je přece podnikatel a potřebuje vydělat! Zbývajících 10 % jsou opravdu reálné důvody, pro které se nelze na hudebníky zlobit.

Co s tím?

Variant je několik. Nejbezpečnější je rezervovat si ověřeného dodavatele, prozkoumat si reference, vyžadovat osobní schůzku (ideálně v místě konání svatby, pokud je to dodavatel, který by měl prostor vidět- např. výzdoba) nebo alespoň videohovor s dodavatelem a co je důležité, podepsat smlouvu o poskytnutí služeb. Opravdu profesionální dodavatelé tuto variantu zmíní okamžitě po závazné rezervaci a považují jí za standart ve svém podnikání. Porušení smlouvy má pak za následek penále. A to už se ledabylému dodavateli, který vezme dražší kšeft, nevyplatí (proto smlouvu s klienty nepodepisuje). 

Varianta 2– když už se vám tato situace stane, existují u nás kvalitní týmy lidí, kteří jsou i na tyto situace připraveni. Většinou mají 1 či dokonce několik kolegů „v pohotovosti“ a jsou schopni kvalitně a rychle zachránit nešťastnou situaci. Dokonce jsme zažili situaci, kdy se nevěsta v den svatby dozvěděla, že její domluvený DJ nepřijede, a tak jsme vyjížděli my. Slova vděčnosti si pamatujeme dodnes. A tu úlevu po pádu kamene z jejího srdíčka taky 😊. 

A co cena?

Svatba je docela výrazná nákladová položka v partnerském rozpočtu, o tom není pochyb. Mnohdy právě z důvodu úspory zvolí klienti levnou variantu se slovy: „to mi stačí“. Je to tak trochu loterie. Někdy to klapne, a i levný dodavatel poskytne kvalitní a precizně provedenou službu. Jindy se stane, že předražený dodavatel je arogantní a neschopný patlal. V průměru to je však tak, že dodavatelé, kteří podnikají ve svatební sféře dobře ví, jak vysoké jsou jejich náklady na dodání stoprocentní služby a tomu adekvátně přizpůsobí svou cenu. Váš pocit z celé svatby je pak také stoprocentní.

A jak to vypadá, když zachraňujeme svatbu?

V závěru lze pouze shrnout – vybírejte dobře a co je důležité, každý dodavatel (ať už šaty, květiny, či cattering a hudba) je střípek k dokonalé svatbě. Věnujte všem stejnou pozornost.


Pokud se této situaci chcete vyhnout, poptejte nás

Obsah článku

Některé naše služby

DJ

lukáš ston svatební fotograf

Foto | Video

firemní akce ostrava žije vínem 2020

Firemní akce