BISTROPEN (LANDEK) – svatební místo v Ostravě pro velké svatby

Jednoduchá, industriální, rustikální či přírodní… Jakákoliv, hlavně však pohodová je svatba v BistrOPEN v areálu Hornického muzea Landek park.

Svatba pro 100 lidí? Ano.

Na svatebních fórech a diskuzích se nevěsty nejen z Moravskoslezského kraje často ptají na doporučení svatebního místa pro větší nebo velkou svatbu. Jedním z prima řešení je svatba na Landeku v BistrOPEN. Dojezdově je to blízko z Ostravy a také z Opavska, či Frýdecko-Místecka. Navíc máte vše lehce dostupné a na jednom místě.

bistropen landek ostrava svatba
zdroj: https://www.bistropen.cz/

Svatební obřad pod důlní věží

Dominantou prostoru na Landeku je důlní věž. Bývá v pozadí mnoha fotek ze svatebních obřadů. Společně s krásně nazdobenou slavobránou vytváří moc pěkný kontrast. V případě nepřízně počasí je k dispozici podkroví nad hlavním svatebním sálem, kde se vejde cca 60 lidí. A když se krásně nazdobí, je tento prostor oku velmi lahodící. Oddává zde primárně matrika z radnice Slezské Ostravy. Pokud byste chtěli obřad netradiční nebo v méně standardní čas (třeba u západu slunce), zkuste se mrknout na alternativu- symbolický svatební obřad.

V každém případě doporučujeme ozvučit svatební obřad a zejména oddávajícího. Protože pokud bude na svatbě větší počet hostů, tak ti v zadních řadách nebudou ze slavnostní řeči nic mít. Neuslyší.

Svatební hostina a svatební menu

Ve zrekonstruované, více než 100 let staré budově bývalé konírny se architektům podařilo vytvořit designovou restauraci s otevřenou kuchyní a sál pro více než 80 lidí. Vejde se i 100, ale upřímně, hosté jsou docela dost namačkaní. V sálu, který je pomyslně rozdělený do několika zón najdete i dětský koutek, rautový stůl a candy bar. Můžete si také pronajmou venkovní stan, kde uděláte třeba chill-out zónu pro hosty.

Po domluvě s paní managerkou si svatební sál můžete sami nazdobit, případně tohle udělají za vás. Záleží jen na preferencích.

Sladký bar a svatební dort si zařizujete sami.

Svatební menu vám rádi sestaví na míru a dle vašich požadavků, samozřejmostí jsou variace jídel pro hosty s různými stravovacími omezeními. Už jste jedli burger z BistrOPENu? Ještě ne? Doporučujeme vyzkoušet a zařadit do svatebního menu, například na raut.

Hosté v teplých letních dnech tráví většinu svatebního dne venku před budovou. Můžou si dokonce prohlédnout hornické muzeum. Prohlídku je nutné si rezervovat předem.

BistrOPEN situován přímo u frekventované cyklostezky. V létě zde staví kola a na zahrádce posedí u pivka. Svatba je v zadní části stavby, dál od stezky, takže toto není nijak zvlášť rušivým elementem. Navíc cyklisti a návštěvníci areálu tak nějak přirozeně respektují soukromí svatby.

svatebni obrad bistropen

Svatební fotky z Landeku

Díky pestrosti prostředí můžete udělat fotky třeba industriální. Využít k tomu lze prostory hornického muzea. Také fotky přírodní potažmo sportovní. Je taky workoutové hřiště, takže pokud jste zrovna fitnesáci, tak máte k dispozici prostor pro crazy fotky vašeho lifestylu. Zákoutí k focení je tady fakt nespočet.

Pro svatební fotky můžete využít můžete naše fotografy a fotografky. Pro video naše kameramany. A DJ je samozřejmost :-)

Ubytování a další praktické informace

Novomanželské apartmá najdete ve zrekonstruované vile Liběna v areálu Landeku. Je nutné si ho zvlášť zarezervovat, máte ho s 10% svatební slevou. Pokud budete potřebovat ubytovat svatebčany, tak na Liběně je k dispozici cca 50 lůžek. Další ubytovací kapacity najdete na nedalekém AD Landek nebo v Hotelu Green v Petřkovicích. Zeptejte se na schůzce paní manažerky, jsou schopni vám zajistit i odvoz pro hosty.

O parkovací místa není nouze, hned vedle BistrOPEN je docela velké parkoviště a pak kousíček dál ještě větší. Takže i kdyby každý host přijel vlastním autem ,pořád v pohodě zaparkuje.

bistropen ostrava svatba
bistropen ostrava svatba 2

Svatební párty, hudba, DJ, zábava

Pokud nebude svatební sál praskat ve švech při množství svatebčanů, vejde se vám dovnitř i taneční parket. Chcete se spíše bavít venku? Žádný problém. Hrajeme také z bezdrátových systémů, takže se za vámi ven můžeme klidně přesouvat a udělat tak třeba oblíbený prskavkový večerní tanec venku. Také třeba házení kytice či další svatební hry moderujeme venku a všichni všechno slyší.

Párty na BistrOPENu bývaly dlouhé. Nově jsou svatby časově omezeny do 02:00 hodiny ranní. Můžete si svou zábavu prodloužit, je to na domluvě a příplatku za každou započatou hodinu, maximálně se však prodlužuje do 04:00. Je to z toho důvodu, že po vás může být druhý den další svatba, takže personál musí stihnout vše uklidit a připravit na další akci.

Závěrem

Pokud chcete strávit svůj svatební den na místě, odkud se vám ani nebude chtít odejít, zvažte právě BistrOPEN. KV-Production doporučuje právě skvělému prostředí a prostorům.

dj svatba ostrava bistropen

Cena a dostupnost našich služeb pro BistrOpen

Obsah článku

Některé naše služby

DJ

lukáš ston svatební fotograf

Foto | Video

firemní akce ostrava žije vínem 2020

Firemní akce