Battle: kapela nebo DJ na svatbu?

Nespočet základních otázek o svatební zábavě zní vždy stejně: „kapela nebo DJ na svatbu?“ Podívejme se na krátké srovnání.

Místo, hudba, jídlo. Tyto tři složky tvoří základ každé svatby. Samozřejmě všechny dílčí služby jsou také důležité, rozhodně nedegradujeme žádnou z nich. Nicméně místo, hudba a jídlo dávají základ tomu, jak se vaši hosté na svatbě cítí. A buďme upřímní, o pocitech celý ten den je (a ještě o tom kouzelném slůvku „ano“ při svatebním obřadu).

Co si budeme povídat, rozhodování je otázkou vkusu a otázkou peněz. Pokud se však sami sebe zeptáte, proč vlastně chcete hudbu (kapelu nebo DJ) na svou svatbu a vaše odpověď bude: „chci, aby se všichni naši hosté bavili“, čtěte dál.

Kapela nebo DJ na svatbu?

Zvolte ideálně obojí. Živou hudbu (ať už je to duo či cimbálovka, dechovka nebo jakékoliv instrumentální seskupení), kapelu i DJ. Živá hudba Vám zahraje na obřadu, vyplní 3-4 hodinky odpolední zábavy (vy můžete v klidu zvládnout focení a další, zatímco hosté si u kávičky poslechnou vystoupení nebo zazpívají spolu s muzikanty). V podvečer si zatrsejte s kapelou.

K obřadu zvolte hudbu podle toho, jakou roli má pro vás mít. Pokud jí považujete za důležitý, emočně zásadní prvek a máte rádi akustické nástroje, zvolte živou hudbu. V ostatních případech DJ.

Mnoho kapel nabízí celodenní vystoupení. Nedoporučujeme. Fyzicky je to extrémně náročné, hrát třeba 10 hodin. Dokážete si představit 10 hodinový koncert Queen? Výkon hudebníků půjde logicky dolů. Pokud chcete mít z kapely opravdu super zážitek, mějte ji pouze na 3-4 hodiny.

Pro večerní zábavu či afterparty poté zvolte DJ. Má totiž daleko větší repertoár, zabaví celé publikum (nehledě na věk, či žánr) a neunaví se. Navíc hraje na přání, což bývá u „celovečerních kapel“ často problém. Kapely mají pravidelné pauzy, omezený repertoár a pokud byste je chtěli na odpoledne i na celý večer – patrně byste si sáhli hluboko do kapsy a kýženému cíli (pobavit hosty) byste se zřejmě příliš nepřiblížili.

Dejte při výběru pozor také na dispozice svatebního místa, kde bude probíhat svatební zábava. Kapela se skládá z několika členů a všichni potřebují prostor. Proto se může stát, že zaberou více místa a tím se zmenší taneční parket. U DJ je to rozměrově jednodušší.

Kapela nebo DJ na svatbu – závěrem

Závěrem krátká historka jedné z jedné svatby. Když jsme se nevěsty, která se rozhodovala mezi kapelou a DJ zeptali, proč si vybrala svatbního DJ, její odpověď byla jasná a pohotová: „Kapela mi po půlnoci techno a D’n’B nezahraje“ 😊

Další nevěsta si zase vybrala kapelu a poté DJ s pozdějším hodnocením: „Kapela nás rozparádila, DJ zničil“ :-)

Ať již vyberete jakkoli, vybírejte pečlivě.

A pokud jste ještě nevybrali, pošlete nám poptávku.

Obsah článku

Některé naše služby

DJ

lukáš ston svatební fotograf

Foto | Video

firemní akce ostrava žije vínem 2020

Firemní akce