Zámecký resort Štáblovice – hodnocení svatebního místa

Zámecký resort Štáblovice se už poněkolikáté umístil na první příčce v anketě Svatební místo roku pod záštitou Marriage Guide magazínu.

Ve Štáblovicích hráváme každou sezonu od r. 2017. A jelikož se nás často ptáte, jaké to tam je, níže si můžete přečíst, co víme a co vám poradíme.

Svatba ve Štáblovicích

Resort je prostorný a upravený. Dominantou je zámek Štáblovice, ve kterém se pořádají dobové prohlídky. Přes zámecký park se dostanete do zámecké restaurace, kde se pořádají svatební hostiny.

Ve Štáblovicích uspořádáte svatbu pro ideálně (max) 100 lidí. Restaurace je rozdělena na 2 části. V jedné části bývá slavnostní hostina, ve druhé taneční parket, fotokoutek a další zábava pro hosty.

Ideální je poptat svůj letní svatební termín aspoň rok dopředu, jelikož hlavní svatební sezona (léto) je rychle obsazena. Pokud ale budete mít štěstí, můžete si uspořádat svatbu v létě i přes týden. V restauraci vám hostinu ochotně připraví.

svatební-obřad-Štáblovice

Svatba ve Štáblovicích na Opavsku

Svatební obřad

Pro svatební obřad můžete využít hned několik prostor. Jednak je to zámecký park s nazdobeným altánkem nebo zahrada restaurace s dřevěnou slavobránou. Jako (nejen) mokrá varianta je k dispozici také Erbovní sál Štáblivckého zámku. Štáblovice spadají do území opavské matriky. Takže pokud chcete civilní obřad, zařídíte si ho právě na matrice v Opavě.

Ke svatebnímu obřadu v zámeckém parku i Erbovním sálu doporučujeme pozvat si živou hudbu. Hudební duo nebo trio krásně zní celým parkem a prožitek všech hostů i vás je o to intenzivnější a má krásnou a příjemnou atmosféru.

Celému prostoru zahrada (park) dominuje. V hezky upravených zákoutích zahrady si na své přijdou i fotografové a vy jistě oceníte, že kvůli pořízení dobrých záběrů nemusíte nikam odjíždět a opouštět tak své hosty na dlouhý čas.

Při větší svatbě o 50 a více lidech nezapomeňte na ozvučení oddávajícího. Protože ti hosté, kteří budou stát v zadních řadách vám maximálně uvidí na záda a slyšet budou jen ty slova, která k nim vítr zavane.

Svatební hostina

Dozvěděli jsme se, že si menu můžete vybírat z několika balíčků. Podrobnosti vám určitě sdělí na osobní schůzce paní manažerka, my tady přece jenom nejsme přes jídlo.

Co víme je, že si sál můžete vyzdobit jak sami, tak vám ho může přichystat personál restaurace ve spolupráci s aranžérkou. Také svatební dort a candy bar si můžete přivézt sami, dorty se totiž v restauraci nepečou.

Zato vám uvaří co si budete přát, včetně jídel pro hosty se stravovacími omezeními (bezlepkové atd.). Ochotný personál je ve Štáblovicích samozřejmostí. Pokaždé, když jsme zde hráli, všichni z obsluhy měli úsměv na tváři až do brzkých ranních hodin. Jídlo je tady také velmi chutné.

Svatební zábava

stablovice 6

Jak už jsme psali výše, svatba se odehrává v několika místnostech. Společný oběd je v pravé části a zábava s rautem v levé, kde se nachází i bar. Když je v létě teplo, svatebčané většinou sedí v zahradě pod stromy, na terase. Tady zpravidla ozvučujeme odpolední dění, případně svatební aktivity jako házení svatební kytice, prskavkový tanec…

Večerní část je pak uvnitř. Své hosty po 22:00 přesuňte ze zahrady dovnitř, abyste nerušili okolní obyvatele. Party končí ve 2:00. Pak si můžete za příplatek pobyt v restauraci ještě prodloužit, tohle je na domluvě s personálem.

Klienti často řeší, zda si pozvat na párty kapelu nebo DJ. Tohle je velmi individuální záležitost. Berte v potaz prostor, který máte a počet lidí, který do něj chcete dát. Pokud budete mít menší svatbu, třeba o 40 lidech a víte, že všichni na parketu určitě nebudou skotačit celý večer, klidně se vám do sálu vejde i menší kapela. Pokud máte svatbu o 70 lidech a ještě jste taneční rodiny, spíše zvažte, zda je kapela správnou volbou.

V případě, že se rádi bavíte s živou hudbou, můžete si třeba kapelu pozvat od 18 do 22 hodin na venkovní zábavu no a na večer DJ, který bude hrát uvnitř. Tady je ovšem jedno riziko a tím je počasí.

Parkování a ubytování

10 aut pohodlně zaparkujete hned vedle restaurace. Další parkovací místa jsou nedaleko na parkovišti nad hřbitovem. Ubytovat hosty můžete v zámku, kde budou připravené stylové apartmány.

Jak se měli naši klienti ve Štáblovicích? Podívejte se na reportáž.

 

Zjistit volný termín a cenu našich služeb pro Zámecký resort Štáblovice

Obsah článku

Některé naše služby

DJ

lukáš ston svatební fotograf

Foto | Video

firemní akce ostrava žije vínem 2020

Firemní akce