Falešný oddávající , fake obřad, nepravomocný oddávající, symbolický obřad…

Není tabu, že české nevěsty čím dál častěji vpisují do webového vyhledávače tyto slova. Názory na obřad “naoko” se různí, jedni jsou kadinálně proti, jiní tuto možnost kvitují. A co to vlastně je?

symbolicky-svatebni-obrad

Mít falešný obřad znamená, že váš oddávající je herec, který vás oddá “nepravomocně” (nemá státem/církví “moc”) a vlastně zahraje divadlo pro svatební hosty. Někdy o tom hosté ví a jindy vůbec nic netuší. Proč se to děje?

Tady je pár důvodu:

  • snoubenci se vzali na úřadě sami 2 se svědky (třeba v pro ně magickém datu), ale nechtějí, aby o jejich veřejné “ano” přišli prarodiče a kamarádi
  • snoubenci chtějí mít svatební hostinu v zahraničí ale tam se nemůžou vzít tak, aby byl sňatek snadno úředně uznatelný (např. 2 Češi chtějí mít hostinu v Polsku, ale vzít se musí v Česku) a nebo nechtějí zbytečnou administrativu s uznávání sňatku v zahraničí. A tak se vezmou v zemi, kde je to právně správně a pak mají “divadlo” pro hosty v den svatební hostiny.
  • důvodem také bývá fakt, že matrikářka s oddávajícím prostě řeknou, že nepojedou za vámi do lesa, na louku, na hory či jiné “netypické” místo.
  • případně chcete mít svatbu v den státního svátku (1.5., 8.5.) a matrikářka/ oddávající v tento den neoddávají, protože mají volno

Mít falešný obřad sebou nese pár úlev a výhod. Sami novomanželé říkají, že se u falešného obřadu cítili uvolněně a “v pohodě”, zatímco u toho pravého byli nervózní, protože to bylo “naostro”.

Nebo jiný názor: “ Když jsme měli obřad na úřadě jen se svědky, byli jsme tam prostě jeden pro druhého jen on a já.”

Další nespornou výhodou falešného oddávajícího je fakt, že správný herec si připraví slavnostní obřadní řeč přesně na míru snoubencům, sdílí jejich osobnostní nastavení a vytváří atmosféru. Může být vtipný, vážný, věcný… Celý obřad se naprosto přizpůsobí snoubencům. Toto se u oddávajícího- radního ne vždy povede. Stává se, že radní (starosta, matrikářka) berou obřad jako povinnou součást výkonu své práce a takto k němu také přistupují.

svatebni obrad

Jiná věc jsou církevní oddávající, kteří se zpravidla lépe přizpůsobí snoubencům a vytvoří tu správnou atmosféru a krásnou vzpomínku. Ale ne každý zase chce mít církevní obřad a proto se nevěsty čím dál častěji obracejí právě na “herce” k obřadu.

Ať už jste zastánci pravého obřadu nebo vyznavači myšlenky “hlavně v pohodě”, ať se berete kdekoliv, máme pro vás jen jedno doporučení- užijte si to!

Dostupnost a cena oddávající pro symbolický obřad

Obsah článku

Některé naše služby

DJ

lukáš ston svatební fotograf

Foto | Video

firemní akce ostrava žije vínem 2020

Firemní akce