Svatební Time Management aneb naplánujte si svůj dokonalý den D

Aby se vám nestalo, že ve svůj velký den zpanikaříte ještě dřív, než vám zazvoní budík, připravili jsme pro vás pár tipů, jak si naplánovat čas, aby všechno klaplo a zbyla vám i nějaká ta časová rezerva. Pojďme na to v jednoduchých krocích:

1. Ranní předsvatební přípravy

A je to tady. Velký den D. Vstávat!

Jako nevěsta budete vstávat daleko dříve než Váš nastávající, protože Vaše přípravy jsou časově daleko náročnější. Dle toho, v kolik hodin jste zvolili svatební obřad je nutno nastavit i budík. U nevěst se počítá s 1,5 hodinou u kadeřníka, minimálně 1 hodinou u vizážistky a půl hodinou na oblékání. Když k tomu přičteme nějaké to cestování, jelikož ne vždy seženeme službu „domů“, dostaneme se na čas 4-4,5 hodinky. Důležité je u toho myslet ještě na skutečnost, že si pro Vás přijede ženich a někteří rodiče dávají tzv. požehnání snoubencům. Proto počítejte ještě s půlhodinkou, než vyjedete z domu. Když je tedy obřad ve 12:00, je fajn vstávat tak v 6:30-7:00.

Pokud si chcete přípravy usnadnit, využijte Svatební koordinátorku – máme :-)

2. Svatební obřad

svatebni fotograf lukas ston 43

Většina oddávajících v České republice obřad provádí mezi 11:00-14:00. Dnes se však čím dál častěji setkáváme s obřady kolem 15-16 hodiny. Záleží na domluvě s příslušným úřadem/matrikou/kostelem. U svateb v kostele je možné mít obřad i v pozdějších hodinách po domluvě s farářem. Samotný obřad trvá cca 15-20 minut, u církevních obřadů počítejte s delším časovým úsekem, většinou přes hodinu.

A jak si s obřadem hudebně poradit? Přečtěte si.

3. Váš první novomanželský oběd

Cca hodinku po obřadu následuje svatební oběd. Načasování je hodně závislé na místě konání obřadu a poté místa konání svatební hostiny/oslavy. Je dobré mít co nejkratší časovou prodlevu mezi obřadem a obědem, jelikož je obřad většinou kolem poledne, a tedy v obvyklém čase pro obědvání. Nenechte své hosty hladovět, ať nejsou nevrlí 😊. A taky jim k jídlu pusťte něco pohodového.

Hudební tipy na oběd pro Vás máme tady

4. Focení

Po obědě zpravidla následuje focení novomanželů. Tady je důležité napsat, že hosty opustíte a odjedete se vyfotit na předem určené místo. Většinou toto zabere více času než jste původně plánovali, Své hosty necháte „samotné“ a je potřeba je nějak zabavit. Odpolednímu focení je možné předejít a to tak, že svatební fotky nafotíte již v dopoledních hodinách ještě před obřadem. Pokud máte obřad později, je to ideální volba.

A víte o tom, že jsme nejen tým DJs, ale také fotografů a kameramanů? Ušetřete čas a mějte vše najednou.

5. Krájení svatebního dortu

Tato činnost nezabere příliš času, počítejte s 15 minutami. Po slavnostním krájení dortu se domluvte s obsluhou, aby dort roznesla svatebčanům. Toto doporučujeme zejména u většího počtu hostů. Dnes se čím dál častěji stává, že né všichni hosté jedí svatební dost. Klidně se na to dopředu připravte a dejte obsluze předem připravený seznam lidí, kteří dort chtějí. U kvalitních míst by to neměl být problém.

6. První novomanželský tanec

Svatebním tancem zahájíte večerní část svatebního dne. Nejčastěji vychází novomanželský tanec na mezi 17- 19 hodinou. Velmi populární jsou svatební tance s předem připravenou choreografií, kterou můžete předem natrénovat. Hosty to skvěle pobaví a budou nadšení, uvidíte. Je na zvážení, jaký song pro tuto příležitost zvolit, nebo zda si nechat udělat mix písní. Jak na to?

7. Zábava na svatbě může mít šmrnc

102 151 1648192942312 IMG 4369

Zábava na svatbu je jedno z nejčastěji zmiňovaných témat na schůzkách s našimi klienty. Ve volné části se o svatební zábavu stará DJ, moderátor nebo kapela. Na většině svateb se dnes můžete potkat také z množstvím svatebních her, různými aktivitami jako jsou fotobudka, svatební bary, fotokoutky, kvízy a podobně. Pokud chcete trochu inspirace, podívejte se na náš Klientský portál, kde najdete svatební hry, aplikace a mnoho dalšícho. Rozhodně doporučujeme sjednat si předem schůzku se všemi, kteří Vás mají bavit a jasně si domluvit všechny detaily.

8. Ukončení

A je konec. Den D dopadl skvěle, Vy i hosté jste nadšení a unavení. Je již dávno po půlnoci. Nejčastěji mezi jednou a třetí hodinou ranní. A kdy končí DJ? Ten náš až tehdy, dokud neřeknete „STOP!“….a to může být i v 5. :-)


Pokud máte raději povídání osobně, můžete se nejen na téma svatební harmonogram spojit s naší Aničkou

Zjistit termín a dostupnost služeb pro Vaší svatbu

Obsah článku

Některé naše služby

DJ

lukáš ston svatební fotograf

Foto | Video

firemní akce ostrava žije vínem 2020

Firemní akce